Otostop İle İlgili Önemli Bir Açıklama!

Merhaba! Neden içerik gelmediğinden bahsedip başlıktan da anlayacağınız üzere önemli bir açıklama yapacağım size şimdi. Yurt dışında tur yapma planım var ve bu sebeple vize başvurusu ile uğraştım. Epey uzun işleri falan var. Hepsini size anlatacağım vizem onaylanırsa da onaylanmazsa da. Açıklamamıza gelelim şimdi de…

  Otostop çekmeyi artık hayat tarzı edinmiş olan birisiyim. Zevkli ve keyifli bulduğum için bu işi okulum bitene kadar bırakmayı düşünmüyorum. Ama benim adım Ömer ne yapacağım pek belli olmuyor. Ondan şimdilik bir şey demiyorum.

  Otostop çekerken çok kez polislere denk geldiğim oldu ve bana çok mantıklı şeyler söylediler hem de hepsi. Otostop çekerken insanların neden almak istemedikleri ile çok fazla olay duydum. Biraz bunlardan bahsedeceğim. Sonra da açıklamamı yapacağım.

  Mesela siz otostop çektiniz. Sizi alan araç kaza yaptı. Bu durumda kesinlikle şoför suçlu hem de kesinlikle. Sebebini ben de bilmiyorum ama ne yazık ki size yardım etmek isteyen o insan suçlu. Özellikle otostop çeken kişi reşit değilse daha büyük bir problem oluyormuş. Bunu duyunca ben de otostopta almayan insanlara hak verdim. Yine de yardımcı olmaya çalışan insanlara sonsuz teşekkürler olsun. Bazen otostopta almayan insanlara çok sinir oluyorum onlara bana el kol falan yaptıkları için. Ama onlara da hak vermek gerekiyor. Hak verelim vermesine de el kol yapmadan yolunda dosdoğru gitsin işine baksın işte. Korna çalan laf atan el kol hareketleri falan. Neyse sakinim.

  Şimdi benim açıklama yapma vaktimde sıra. Allah korusun yarın öbür gün beni otostop çekerken almış olan birisi ile herhangi bir kazaya karışmak gibi bir durum olursa bunda beni otostop çekerken alan yardımsever insanın hiçbir türlü suçu yoktur ve kendisine de hiçbir türlü dava açılmayacaktır. Reşit olduğum için benim verebileceğim sözler geçerli olup kendi ailemin de yapmış olduğum işlerde rızası olduğu için onlar da Allah korusun olası bir kaza durumunda hiçbir türlü hak iddia etmeyeceklerdir. Ben otostop çekmeyi sevdiğim için, keyifli bulduğum için yapıyorum ve yapmaya da devam edeceğim. Başta ailem olmak üzere kimsenin böyle bir olay sonucunda hak iddia etme hakkı yoktur.

  Yukarıda yapmış olduğum açıklamanın en kısa zamanda videosunu da ekleyeceğim. Kurulan cümleler tamamen bana aittir. Tekrar söylüyorum otostop sırasında herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşılırsa başta ailem olmak üzere kimsenin bir hal iddia etme şansı yoktur. Her şeyden ailemin de haberi olduğu gibi bu işi de yani otostopu tamamen kendi rızam ile yapıyorum. Kimsenin herhangi bir suçu yoktur.

 

  Yapmış olduğum açıklama eğer otostop ile gezenler varsa onlar için de umarım açıklama niteliğinde olmuştur. Okuduğunuz için teşekkür ediyorum. Takipte kalın, güzel projelerimiz olacak ve hepiniz Allah’a emanet olun…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir