Profesyonelliğe Geçiyoruz!

  Yine uzun zamandır yazı yazmayan bendeniz yazarınız olan Elektrik – Elektronik Mühendisi adayı Ömer Faruk ŞAHAN tam olarak monitörünüzdeki ekranda şu an okuduğunuz yazıları yazıyor. Başlıktan da anlaşılacağı üzere bu yazımdan sonraki yazılarda bakın özellikle belirtiyorum çünkü bu yazıda da planladığım tarzda şeyler olmayacağı için bu yazımdan sonraki yazıların hepsinde son derece profesyonel bir şekilde yazmaya özen göstereceğim.

  Buraya kadar internet sitemi her ne kadar özenli ve düzenli kullanmaya çalışmış olsam bile bir mühendise yakışmadığını düşünmeye başladım. Sitemin içeriği ve haritası aynı şekilde kalıp değişmeyecek olup yalnızca yazacağım yazılarda, ekleyeceğim fotoğraflarda bence önemli ve sizin için de okurken önemli olacağını düşündüğüm değişiklikler olacak. Bunların hepsini aşağıda sıralayıp, bu zamana kadar olan dönemdeki yazılmış olan yazılara noktayı nazik bir şekilde koyup, yeni hatta yepyeni bir şekilde yazmaya başlayacağım.

  Şimdi gelin hep beraber bu zamandan sonra sitemde olacak olan değişiklikler hakkında biraz sohbet havasında güzel bir yazı yazalım bakalım. Hatta maddeler halinde yazsam okunması açısından daha güzel olacağını düşünüyorum.

1)      Eskiye bakarak bu vakitten sonra yazacak olduğum yazılarda alt başlık vermek ki bu hiç yapmış olduğum bir şey olmadığından dolayı bu konu hakkında çok ama çok dikkat edip yazıların okunmasını ve SEO etkileşimini yükseltmeye çalışıp profesyonelliğe bir adım daha yaklaşmış olacağım.

2)      Kullandığım fotoğrafların boyutu çok yüksek olduğu zaman tarayıcılar bu fotoğrafları açmakta zorlanıp okuyucunun canını sıkabiliyor. Fotoğrafları yüklerken kaliteden ödün vermeyeceğim ve buna da ek olarak fotoğraf boyutunu olabildiğince düşük tutup olabildiğince hızlı açılması konusunda çalışmalarımı sürdüreceğim.

3)      Yazacağım yazılar arasında fazla ara vermeden, sitemin unutulmasını da önlemek amacı ile düzenli periyotlar halinde yazı yazmaya devam edeceğim (Haftada bir, iki haftada bir, stuff like that).

4)      Bu zamana kadar yapmadığım bir hata olmasına rağmen yine de yazma gereği duydum. Konu ile alakası olmayan fotoğraflar asla paylaşmayacağım. Olabildiği kadar konu ile alakası olan fotoğraflar paylaşmaya özen göstereceğim.

5)      Paylaştığım yazıların paragraflarının biraz uzun olduğunun farkındayım bu konuda da düzenlemeye gidip paragrafları sıkmayacak kadar uzun tutup, aralarına da konu ile alakalı olarak düzenli bir şekilde fotoğraf yerleşimi yapacağım.

6)      Bir hatamı daha fark ettim keşke daha önceden önüne geçebilseydim diyorum şu an. Belki neden böyle olduğunu açıkladıktan sonra bana hak verirsiniz. Ben genelde olayların olduğu anı doya doya yaşamayı seven bir insanım. Yaşıyorum ki bütün an aklımda çakılı kalsın diye. Fark ettikten sonra bu konuya da dikkat edip, katıldığım etkinlikler, yapmış olduğum geziler, otostop turlarım ve daha sayamadığım diğer şeylerde elimden geldiğince çok fotoğraf veya video çekip size de göstermeye çalışacağım.

7)      Sadece bloğumda yazı yazarken değil otostop çektiğim zaman gezerken de videolarda bazı hatalarımın olduğunu fark ettim. Mükemmel bir kameraya sahip değilim. Sesten dolayı olan sıkıntıları telefonum ile video çekerek çözebilirim. Bunlara da ek olarak videolarda sadece yolu ve nasıl gidileceğini anlatmayıp aynı zamanda bindiğim araçta da insanlar ile sohbet edip izinleri olursa sizin ile paylaşmaya çalışacağım.

8)      İçeriklerimi daha özgünleştirip zenginleştirmeye ve siteye olan ilginin artmasını sağlamaya çalışacağım. Ne kadar özgün ve zengin içerik o kadar okuyucu kitlesi demek olduğunu düşünüyorum.

9)      Okumuş olduğum kitaplar hakkında da düzenli olarak okuyup bitirdiğim kitapları ve okurken nelere dikkat ettiğim ile ilgili notlarımı da burada paylaşacağım ki okuyacak olanlar o kitabı okumadan önce nasıl sürprizler ile karşılaşacaklarının farkında olsunlar bu da okuyup okumamak konusunda ufak da olsa bir fikir sahibi yapar diye düşünüyorum.

10)   Son madde olarak mesleğim ile çok fazla şeyler paylaşmadığımı düşünüyorum. Bu konu hakkında da özel olarak ilgileneceğim. Şu an üzerinde çalıştığım bir proje var. Neticelendiği zaman detayları ile paylaşacağım.

  Profesyonel olma konusunda aklıma gelen 10 maddeyi güzel bir şekilde açıklamaya çalıştığımı düşünüyorum. Bundan sonra yukarıda yazmış olduğum konulara olabildiğince sadık kalacağım.

  Uzun zamandır yazı yazmamıştım şimdi yazınca baktım ki dolmuşum bana da iyi geldi yazmak. Ara vermemek gerekiyor istikrarlı bir şekilde yazılarımı yazmaya devam edeceğim. Okumuş olduğunuz için teşekkür ediyorum, bloğumu takip etmenizi tavsiye ediyor ve hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

 

  


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir